9 Лютого 2022

Добровільне медичне страхування: сильні та слабкі сторони в Україні

Що ви знаєте про страхування в Україні? Напевно власники машин знайомі з обов’язковим страхуванням транспортних засобів, а ось медичне страхування все ще вважається чимось малозначним та необов’язковим. У більшості країн Європи медичне страхування давно стало обов’язковим, але при цьому, паралельно, має місце  добровільне медичне страхування,  яке покриває більш широкий набір послуг та здебільшого сплачується за рахунок роботодавця. І це дозволило громадянам цих країн відчути себе захищеними. Адже при виникненні проблем зі здоров’ям не потрібно шукати, де взяти гроші, щоб оплатити дорогі лікарські препарати або послуги кваліфікованого лікаря. Як правило, страховка покриває всі витрати.

 

В Україні поки що медичне страхування залишається добровільним. Це пояснюється «псевдо безоплатною» медициною. Адже усі розуміють, що наша медицина безкоштовна лише формально, оскільки рівень надання медичних послуг у державних закладах залишає бажати кращого. Щоб отримати кваліфіковану допомогу або звернутися до приватної клініки пацієнту потрібно викласти певну суму.

 

Відповідно, оптимальне рішення при обставинах, що склалися – добровільне медичне страхування. Що це таке, як воно працює та які переваги відкриваються для власників страхових полісів, розглянемо далі у статті.

 

Страховий поліс – альтернативний доступ до швидкої та якісної
медичної допомоги

 

Українські споживачі ставляться до добровільного медичного страхування по-різному. Одна група людей вважає, що це зайві розтрати. Інші поверхово знайомі з поняттям ДМС або взагалі не знають про існування такого сервісу. А тим часом страховий поліс сьогодні є надійною гарантією отримання своєчасної кваліфікованої медичної допомоги. Застарілий стереотип про те, що здоров’я не купиш, сьогодні повністю втратив свій сенс. Здоров’я може і не купиш, але купити страховий поліс, який забезпечує комплексне обстеження, лікування, медикаменти, – цілком реально.

 

Компанія «Інноваційний страховий капітал» пропонує різні програми по добровільному медичному страхуванні. Кожна людина може вибрати саме той поліс, який їй підходить за ціною та обсягом послуг. Наповнення програм відбувається за індивідуальним запитом, тобто сам клієнт приймає участь в формуванні програм страхування. Цінова політика страхових полісів сформована таким чином, щоб страхувальники мали можливість вибрати як недорогий поліс, так і преміум варіант з розширеним набором опцій.

 

Важливо! Незалежно від обраного пакета медична страховка включає стандартний перелік послуг, які стають доступні страхувальникам (клієнтам страхової компанії):

 • виклик невідкладної допомоги додому;
 • консультації лікарів загального та вузького профілю на базі медичних закладів;
 • виклик лікаря загального профілю додому та/або в офіс;
 • діагностичні та лабораторні дослідження;
 • комплексні медичні послуги при стаціонарному лікуванні;
 • забезпечення медикаментами за призначенням лікаря.

До розширеного переліку додаткових опцій може бути включено:

 • стоматологічні послуги;
 • критичні захворювання;
 • інші опції за вибором страхувальника.

У пакет страхових послуг може бути включена і телемедицина. Це спеціальний сервіс, завдяки якому лікарі за допомогою аудіо- та відео зв’язку можуть спілкуватися з пацієнтами і віддалено проводити консультування, моніторинг стану хворого.

Як правило, термін дії договору ДМС складає 1 рік. Дата початку дії страхового захисту визначається сторонами в кожному окремому випадку.

 

Головні переваги, які надає страховий поліс

 

Як показує практика страхових компаній, страховий поліс у більшості ситуацій повністю погашає витрати на лікування і лікарські засоби. В окремих випадках власникам бюджетного поліса доводиться покривати різницю, якщо витрати на лікування перевищують страхову суму чи спрацьовує франшиза. Кожен клієнт компанії «Інноваційний страховий капітал» може проконсультуватися із спеціалістом Компанії до заключення договору, що дасть можливість дізнатися всі подробиці програм страхування та обрати оптимальне покриття.

 

Ключовою перевагою страхового поліса ДМС є доступна і своєчасна допомога лікаря. Як це працює? При виникненні страхового випадку (захворювання, травми) клієнт звертається до медичного асістансу або відправляє повідомлення за допомогою месенджера чи мобільного додатку. Після фіксації звернення лікар-координатор протягом найближчого часу надсилає інформацію, до якого лікаря та на який час записаний пацієнт, а після візиту до лікаря організує дообстеження та/або медикаменти для застрахованого. Якщо ж медикаменти купувалися самостійно, важливо зберігати чеки для придбання ліків та медичні заключення, щоб отримати компенсацію від страхової компанії.

 

Виділимо й інші переваги, що отримує пацієнт, який володіє полісом медичного страхування:

 • Підтримка страхової компанії. Клієнт може зателефонувати в асістанс з будь-якого питання, щоб з’ясувати нюанси надання медичних послуг за полісом.
 • Повне або часткове відшкодування самостійно витрачених коштів на лікування та медикаменти. У договорі чітко зазначено, який відсоток витрат на медичні послуги покриває страхова компанія.
 • Обслуговування в лікарні або медичному центрі, зручному для застрахованого.
 • Великий вибір страхових програм. Страхувальник може вибрати оптимальну програму для страхування здоров’я своєї сім’ї або трудового колективу.

 

Медичне страхування стане надійною підтримкою у випадках, коли терміново потрібна медична допомога, а бажання проводити час у пошуках відповідного фахівця та багатогодинних чергах до лікаря в районній поліклініці немає.

 

Витрати на лікування можуть бути самими непередбачуваними і «болісними» для сімейного бюджету. Страховка дозволить зробити витрати прогнозованими. Часто оплата страхового поліса – це значно дешевше, ніж самостійне відвідування лікарень, лікарів, лабораторій.

 

Подбайте заздалегідь про вашу особисту подушку безпеки, щоб в екстремальній ситуації отримати комплексну сучасну медичну допомогу.

 

Яку програму медичного страхування вибрати

 

Сьогодні ДМС в Україні знаходиться на етапі стрімкого розвитку, тому страхові компанії надають розширений набір програм. Який поліс краще вибрати, залежить від побажань клієнта, складу сім’ї,  кількості співробітників та їх віку, регіональності надання медичних програм.

 

Вартість поліса буде варіюватися та залежати і від комплексу послуг, і від обраних для обслуговування медичних центрів. Недорогий поліс передбачає обслуговування в державних закладах. Дорожчі варіанти забезпечують послуги лікарів у сучасних комерційних медичних центрах.

 

Найчастіше клієнти компанії «Інноваційний страховий капітал» обирають комплексні страхові поліси. По-перше, така страховка завжди передбачає наявність додаткових бонусів для клієнтів. І, по-друге, комплексне медичне страхування дозволяє різним компаніям, підприємствам застрахувати увесь свій персонал і забезпечити повний соціальній пакет для працівників.

 

Добровільне медичне страхування дає можливість відчути себе захищеним і гарантовано отримати медичні послуги на вищому рівні. Страхова компанія зацікавлена в якнайшвидшому одужанні застрахованої особи, тому підбирає досвідчених лікарів і покриває витрати на якісні медикаменти. Роботодавці також зацікавлені в колективному страхуванні персоналу, оскільки при належному медичному обслуговуванні співробітники швидше одужують. Зауважимо, що роботодавці натомість отримують лояльне ставлення працівників і можуть найняти на роботу більш кваліфіковані кадри.

 

Медичні центри, лікарі, персонал лікарень ставляться до застрахованих пацієнтів набагато уважніше, тому що партнерські клініки так само, як і страхові компанії, зацікавлені в тому, щоб клієнт після отримання послуг залишився задоволений.

 

Ніхто не любить хворіти, але необхідність виділяти на лікування велику суму робить проблему ще гострішою. СК «Інноваційний страховий капітал» надає повний комплекс послуг з добровільного медичного страхування для того,  щоб кожен клієнт відчув підтримку у складній ситуації.

 

Оновлений сервіс ДМС для корпоративних клієнтів

 

СК «Інноваційний страховий капітал» розробила вдосконалений сервіс для обслуговування корпоративних клієнтів. Медичний асістанс з мобільним додатком доступний 24/7 і дозволяє клієнту зв’язатися з лікарем-координатором безпосередньо.

 

Як працює мобільний додаток? Будь-який застрахований співробітник самостійно може у своєму додатку дізнатися умови договору страхування, свою програму, об’єм послуг , виключення із покриття.

 

При виникненні страхового випадку (захворювання, травми) немає необхідності дзвонити до страхової компанії і повідомляти про хворобу. У додатку можна записатися відразу на прийом до лікаря. Мобільний додаток спрощує процедуру звернення. Клієнтам страхової компанії «Інноваційний страховий капітал» не потрібно витрачати час на дзвінки до медичного асістансу з метою підтвердження страхового випадку.

 

У тих випадках, якщо система виявить невідповідність запита страховому випадку, асістанс компанії отримає інформацію і зв’яжеться з застрахованим для з’ясування подробиць.

 

Зверніть увагу, що весь персонал асістансу має медичну освіту, тому підтримка клієнтів здійснюється кваліфікованими фахівцями. Обробка кожної заявки відбувається «під ключ». Співробітник компанії контролює весь процес обслуговування клієнта і відстежує, щоб послуги були надані своєчасно і на високому рівні.

 

ДМС від компанії INSK – краще рішення на ринку
страхових послуг в Україні

 

СК «Інноваційний страховий капітал» – це високий рівень сервісу, обумовлений технічним вдосконаленням та стандартизацією бізнес-процесів. Наша мета – надання клієнтам якісного страхового продукту, направленого на забезпечення високого рівня медичного обслуговування кожного застрахованого. Професіонали СК «Інноваційний страховий капітал» використовують в своїй роботі індивідуальний підхід до кожного клієнта та вивчають його потреби, допомагаючи підібрати оптимальний страховий захист.

 

Головним пріоритетом СК «Інноваційний страховий капітал» є надання набору послуг в сфері медичного страхування, що максимально задовольняє запит страхувальника. Ми намагаємось знайти взаєморозуміння з кожним клієнтом та надаємо вичерпну інформацію відносно кожного страхового продукту. Підбір наповнення програми для страхування всього колективу, своєчасно надана медична допомога та контроль її якості, лояльне ставлення співробітників до роботодавця – все це отримують клієнти страхової компанії «Інноваційний страховий капітал». Поліс ДМС від INSK – гарантія того, що клієнт не залишиться один-на-один з непередбачуваними життєвими обставинами.